כך מחליפים סוויץ לרכב ולא קורעים את הכיס!

כאשר אנו נגיד לכם בפעם הראשונה שאתם צריכים להחליף סוויץ לרכב, לא מן הנמנע כי אתם תיכנסו ללחץ. הרי הפעולה הזאת לא נשמעת מאוד זולה, ואתם תחששו כי העלות של התיקון תגרום לכם לשלם ביוקר. אז רגע לפני שאתם עושים החלטה פזיזה, שווה לכם להקדיש כמה דקות מהחיים שלכם בכדי ללמוד את התחום על בוריו. חברת מנעול ומפתח היא אחת מהחברות המנוסות ביותר להחלפת סוויץ' לרכבים מכל הסוגים, כך שאתם תוכלו להיות בידיים הכי בטוחות שיש.

ראשית לפני שנדבר על הליך ההחלפה, אנו נרצה להסביר את החשיבות של הסוויץ' ברכב. החשיבות שלו היא קריטית, שכן הוא האלמנט שמסייע לכם להניע ולכבות את הרכב בקלות מעוררת השתאות. ברגע שהסוויץ' של הרכב יתחיל לעשות בעיות, ככל הנראה אתם לא תצליחו להניע את הרכב – או חלילה לא תצליחו לכבות את המנוע לאחר הנסיעה. כמו שאתם מתארים לעצמכם, מדובר על סיטואציות לא נעימות בכלל סיטואציות שדורשות מענה מקצועי על ידי איש מקצוע מנוסה.

בדומה לתחום של קידוד שלט לרכב, כאשר תרצו להחליף את הסוויץ' מוטב כי העבודה תתבצע על ידי מנעולן רכב מוסמך. כך שתוכלו להיות בטוחים כי לפחות אחרי התיקון, אתם תוכלו לדעת שלא תצטרכו להתמודד עם אותה סיטואציה בעתיד. מנעולן רכב מוסמך יוכל להיות כזה שאתם מכירים מראש, או מנגד מנעולן רכב שאתם פונים אליו במיוחד על מנת שיסייע לכם להתמודד עם הסיטואציה הזאת. סיטואציה שככל הנראה תתפוס אתכם עם הגב לקיר, ותרצו לפתור אותה בהקדם האפשרי.

סוויץ לרכב מנעולן מנעול ומפתח

באילו מצבים אתם תהיו מוכרחים להחליף סוויץ לרכב?

  • המצב הראשון הוא כמובן גם המצב השכיח ביותר, מדובר על מצב שבו אתם לא מצליחים לסובב את המפתח בסוויץ'. במקרה כזה הבעיה יכולה להיות או במפתח או בסוויץ' של הרכב, ומוטב לבחון את שניהם בכדי לבחור בשיטת התיקון הנכונה והיעילה ביותר.

  • המצב השני הוא מצב שבו אתם כן מצליחים לסובב את המפתח בסוויץ', אך הרכב עצמו לא מניע לכם. גם כאן יכולה להיות יותר מבעיה אחת, אך במקרה שבו המצבר תקין – האפשרות היחידה שנותרה על הפרק היא אפשרות שבה הסוויץ' הוא מקור הבעיה.

  • המצב השלישי קצת שונה משני המצבים הראשונים, מדובר על מצב שבו המפתח כן נכנס והרכב כן מניע – אך המפתח כל פעם נתקע בסוויץ'. אפילו אם בסוף אתם כן מצליחים להוציא את המפתח, מוטב יהיה להחליף את הסוויץ' של הרכב בהקדם האפשרי.

  • המצב הרביעי והאחרון הוא מצב שבו אתם מצליחים להניע את הרכב, אך מדובר על הנעה שמתרחשת לסירוגין. כלומר אתם לא מצליחים להניע את הרכב על הפעם הראשונה, גם כאן הבעיה יכולה להיות או במצבר או בסוויץ' של הרכב.
תיקון סוויץ לרכב או החלפה מנעולן מנעול ומפתח
תיקון סוויץ לרכב או החלפה

תיקון סוויץ לרכב או החלפה – מה עדיף?

במקרה הזה כל מקרה אמור להישקל לגופו, ואתם ביחד עם המנעולן המוסמך צריכים לעשות את הבחירה הנכונה ביותר. במקרה שבו ישנה אפשרות לתקן את הסוויץ', זוהי לרוב אמורה להיות האפשרות העדיפה עליכם. מדובר על אפשרות מהירה יותר, וברוב המקרים היא גם תהיה אפשרות זולה יותר. כך אתם לא תצטרכו לשלם על ההחלפה ביוקר, ותוכלו להישאר עם הסוויץ' המקורי של הרכב.

החלפת סוויץ לרכב תהיה רלוונטית כאשר לא יהיה ניתן לתקן את הסוויץ' הקיים, ולרוב מדובר על האפשרות האחרונה שנותרה לכם. במקרה כזה, יהיה עליכם להחליף את הסוויץ' בכדי שתוכלו להמשיך להשתמש ברכב ללא חשש ומבלי שחלילה יתרחשו בעיות בעתיד. כל בעיה קטנה, עלולה בסופו של יום להתברר בתור בעיה רצינית ומשמעותית.

למה לא כדאי לקחת את הרכב למוסך?

האינסטינקט הראשוני שיהיה לכם כאשר תגלו כי ישנה בעיה עם הסוויץ' של הרכב יהיה לקחת את הרכב למוסך. אך במקרה של החלפה או תיקון סוויץ לרכב, מוטב כי העבודה תוטל על כתפיו של מנעולן רכב מקצועי – ולא על כתפיו של מוסכניק. יש לכך מספר סיבות, שמוטב שתכירו אותן לפני שתעשו החלטה שאולי תצטערו עליה בעתיד.

הסיבה הראשונה היא שמנעולנים לרכב מוסמכים בהחלפת סוויץ' לרכב, בעוד מוסכניקים אינם מקצועיים במתן השירות הספציפי הזה. כך שכאשר מנעולן יספק לכם את התיקון, אתם תוכלו להיות בטוחים כי אתם נמצאים בידיים הכי מקצועיות שיש. מנגד כאשר מוסכניק יבצע את התיקון, לא בטוח שהוא יהיה בדיוק כמו שציפיתם.

הסיבה השנייה היא שההמתנה בתור למוסך יכולה להיות מתישה ומייגעת, בעוד מנעולן לרכב יגיע עד אליכם בתוך זמן קצר. זה לא משנה אם מדובר על שירות של החלפת סוויץ לרכב או קידוד שלט לרכב, כל השירותים הללו ניתנים לכם על המקום. בין אם תבחרו במנעולנים של חברת מנעול ומפתח או במנעולנים של כל חברה אחרת.

איך בוחרים מנעולן לרכב שיבצע החלפת או תיקון סוויץ לרכב?

  • העלות של התיקון או ההחלפה: אחד מהאלמנטים החשובים ביותר שאתם צריכים לשים אליהם לב כאשר אתם בוחרים מנעולן לרכב זה העלות. לא משנה אם מדובר על החלפה או תיקון סוויץ לרכב, אתם תרצו להיות בטוחים כי מדובר על עלות שתוכלו לעמוד בה – ולא כזאת שחלילה תעמיד אתכם עם הגב אל הקיר.

  • הניסיון של המנעולן לרכב: כל מנעולן רכב מגיע עם ניסיון שונה, ואתם צריכים להביא את עצמכם למצב שבו תוכלו לבחור את המנעולן המנוסה ביותר. ניסיון הוא פקטור מרכזי כאשר מדובר על החלפת או תיקון של סוויץ' לרכב, הניסיון ימנע מהמנעולן לבצע טעויות שעלולות בדיעבד להיות טעויות שתצטרכו לשלם עליהן ביוקר.

  • הזמינות של המנעולן לטיפול בבעיה: ברגע שהסוויץ' של הרכב עושה בעיות, אתם לא תוכלו להשתמש ברכב בשום צורה שהיא. כך שהזמינות של המנעולן היא קריטית מאוד, אתם לא תרצו לחכות זמן רב מבלי שתוכלו להשתמש ברכב. לכן חשוב שתעשו תיאום ציפיות עם המנעולן במישור הזה, כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם לא תצטרכו לחכות זמן רב עד שתוכלו להשתמש ברכב.

מחליפים או מתקנים סוויץ לרכב רק עם אחריות

אז כמו שבטח יצא לכם להבין, לא משנה אם תבחרו בהחלפת סוויץ' לרכב או בתיקון סוויץ' לרכב, העלות תהיה לא נמוכה בכלל. אך לא עומדת לרשותכם אפשרות אחרת שתוכלו לבחור בה, ובעצם מדובר על האפשרות היחידה שבעזרתה תוכלו לחזור להשתמש ברכב. אך בכדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם לא זורקים את הכסף לפח, חשוב שתוודאו כי על התיקון או ההחלפה ישנה אחריות.

כך שאם חלילה העבודה בוצעה בצורה לא מקצועית או שתתעורר בעיה לאחר ביצוע התיקון או ההחלפה, יהיה לכם עם מי לדבר ואל מי לבוא בתלונות. הרי הסיוט הגדול ביותר שיכול להיות הוא מצב שבו אתם מחליפים ומתקנים את אותו סוויץ לרכב, אך התקלה תחזור על עצמה שוב בתוך זמן קצר.

עוד משהו מעניין על: מנעול לרכב, החלפת סוויץ לרכב, פורץ רכבים

052-912-8989 דילוג לתוכן