מנעול רתק

מנעולים באופן כללי הם אמצעי הגנה נהדר המשמש אותנו למטרות שונות בשגרת היום יום. ישנם סוגים שונים של מנעולים, את חלקם אנו מכירים משימוש יום יומי כמו מנעולים של דלת הבית, מנעולי לתלייה, מנעולים של ארונות, מנעולים לכספות וכו'. חלקם מנעולים פחות מוכרים כגון מנעולים אלקטרונים ומנעולי רתק וכו'. כאן נתמקד על מנעול רתק, שהוא מנעול תלייה המוכר לנו, אך במקרה זה הם מותקנים בתוך מגן פלדה שתפקידו להגן על המנעול וכך להקשות על פורצים לפרוץ את המנעול. מנעולים אלה נחשבים לחזקים ומאסיביים ואותם נראה לרוב במפעלים. מוסכים, מחסנים, כניסה לחניונים ועוד. כמו כן, מנעול זה משמש גם אנשים פרטיים המעוניינים ליהנות ממנעול חזק ועוצמתי ולמנוע פריצות לביתם או למחסן שלהם.

מנעול רתק ‏‏מנעול ומפתח

מהו מנעול רתק?

מנעול שלמעשה הינו מנעול תלייה מאסיבי וחזק המותקן בתוך מעטפת פלדה מדויקת, שתפקידה גם להגן על המנעול וגם לחבר בין שתי קצוות השער או הדלת. בעצם על ידי החיבור של שיני הפלדה והסגירה של מנעול התלייה, מקבלים סגירה חזקה במיוחד, כזה שירתיע את הפורצים. את מגן הפלדה לרוב מרתכים על הדלת או על קצוות השער, וכך מקבעים אותו באופן חזק מבלי היכולת להפריד בין השערים או המשקופים כאשר המנעול סגור.

התקנת מנעול רתק, לא מה שחשבתם

בניגוד להתקנת מנעולים שונים כגון מנעול של דלת כניסה, כאן מדובר על התקנה מורכבת יותר הכוללת עבודת ריתוך של המנעול, ולכן מומלץ להיעזר במנעולן המומחה להתקנת מנעול רתק. תהליך ההתקנה יעשה על פי השלבים הבאים: התאמת המנעול על פי אופי הדלת או השער, בחירת גוף הפלדה בהתאם לסוג המנעול, עבודת ריתוך של המגן וקבלת מפתחות למנעול. ישנם מקרים בהם מבצעים החלפת מנעולי רתק, כגון במקרים של אובדן או גניבת מפתחות, שאז יש צורך בפריצת המנעול והתקנת מנעול חדש. כמו כן, במקרה של תקלה כמו שחיקת המנעול, מפתח שאינו פותח את המנעול, חדירת עצמים זרים למנעול ועוד מגוון תקלות נפוצות אחרות.

להתקין רק על ידי מנעולן מקצועי

התקנת מנעול רתק היא לא עניין של מה בכך, ולכן נדרשת יד מקצועית שתבצע זאת בצורה מקצועית. חברת מנעול ומפתח מחזיקה צוות מנעולנים מומחה המכיר היטב את כל סוגי המנעולים בשוק. צוות החברה עובד באדיבות ומקצועיות ומעניק שירות התקנת מנעולים, תיקון, פריצה, ייעוץ ומגוון שירותים נוספים לכל סוגי המנעולים הקיימים בשוק.

עוד משהו מעניין על: מנעול לחלון, מנעול חכם

052-912-8989 דילוג לתוכן